Flash - Najczęściej zadawane pytania

Flash

Flash to technologia opracowana i udostępniona przez firmę Adobe. Kiedyś była używana do tworzenia różnych treści – od internetowych animacji po gry. W dniu 31 grudnia 2020 roku oficjalnie przestała być wspierana. W związku z tym nie będzie obsługiwana przez zaktualizowane przeglądarki.
Ponieważ w styczniu 2021 roku przeglądarki takie jak Firefox czy Chrome przestały obsługiwać technologię Flash, oparte na niej gry online już nie działają.
Jest to możliwe w przeglądarkach, które ostatni raz zostały zaktualizowane przed styczniem 2021 roku. W tych, które zostały zaktualizowane później, gry te nie będą już działały.
HTML5 to język programowania wykorzystywany do tworzenia różnych treści online, w tym gier. Został wypuszczony w październiku 2014 roku.
Gry HTML5 to gry online stworzone z użyciem języka programowania HTML5.
Stało się tak, ponieważ obecnie w Internecie coraz popularniejsze stają się technologie takie jak HTML5 czy Unity. W związku z tym firma Adobe podjęła decyzję o zakończeniu wspierania technologii Flash, która dość szybko się zestarzała i nie była w stanie należycie działać na urządzeniach mobilnych. To tylko kilka powodów, dla których zrezygnowano z tego rozwiązania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, przeczytaj odpowiedź na pytanie “Czy HTML5 jest lepsze od technologii Flash?”
To proste. Gry Flash zostały stworzone w oparciu o technologię Flash. Z kolei gry HTML5 powstały przy użyciu języka HTML5.
Zdaniem wielu twórców język HTML5 jest znacznie lepszy od technologii Flash. Przede wszystkim uchodzi za bezpieczniejszy. Na przykład HTML5 jest znacznie mniej podatny na ataki hakerów. Oprócz tego zużywa mniej energii z baterii czy innych źródeł. Gry i inne treści internetowe stworzone w oparciu o HTML5 ładują się szybciej niż te stworzone na bazie technologii Flash i lepiej działają na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony i tablety.
Niestety taka zmiana może być niemożliwa. Obecnie na naszych stronach znajdują się setki gier Flash. Przepisanie ich na HTML5 byłoby niezwykle trudne. Do tego dochodzi kwestia umów prawnych z różnymi twórcami, które uniemożliwiają konwersję niektórych tytułów. Mimo tego tworzymy listę gier, które zdaniem użytkowników powinny zostać przekonwertowane. W ten sposób chcemy przekonać się, jakie tytuły są najpopularniejsze. Możesz wysłać swoje propozycje za pośrednictwem tego formularza online. Dziękujemy za wszystkie sugestie. Robimy, co w naszej mocy, by zaktualizować jak najwięcej gier.

Masz inne pytania?

Kontakt