Gry Arkadowe

Gry z automatów powracają

W naszej odlotowej kolekcji gry arkadowe czeka cię masa zabawy. Zanim zapoznasz się najnowszymi pozycjami, zafunduj sobie wycieczkę w przeszłość i zagraj w kilka najgorętszych tytułów z lat 80. i 90. ubiegłego stulecia. Twój ulubiony salon gier już pewnie nie istnieje, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by rozegrać kilka partyjek pinballa, a potem sięgnąć po klasyczne gry akcji lub zawsze świeże tytuły, takie jak Bubble Shooter.

Czym są Gry Arkadowe?

Gry typu arcade są pierwowzorem wczesnych gier wideo. To jeden z pierwszych gatunków gier na świecie. Niektóre z nich to konwersje klasycznych tytułów z lat 80. i 90. XX wieku, a inne to nowsze tytuły odznaczające się podobną grafiką i stylem rozgrywki. Gry typu arcade to zazwyczaj gry akcji cechujące się prostym, łatwym do opanowania sterowaniem. Dzięki nim wybierzesz się w podróż do czasów, kiedy w świecie gier wideo królowały Space Invaders, Pac-Man i Tempest.

Lata 80. ubiegłego wieku to prawdopodobnie złota era tego gatunku. Właśnie wtedy miliony graczy z całego świata waliły drzwiami i oknami do salonów gier, by spróbować swoich sił w niesamowitych ścigankach pokroju Pole Position. Wielu graczy wręcz uzależniło się od tytułów takich jak Pac-Man, Centipede, Asteroids i Missile Command, które trafiły później na Atari 2600, NES i inne domowe konsole. 

Wczesne strzelanki, takie jak Ikari Warriors czy Operation Wolf, przyciągały rzesze fanów, podczas gdy gry o bieganiu stworzyły podwaliny bardziej współczesnych platformówek, takich jak Super Mario Brothers i Sonic the Hedgehog. Nasza kolekcja obejmuje nie tylko klasyczne tytuły, ale również te nowsze, cechujące się staromodną grafiką i akcją rodem z automatów.