• Delfinie Bąbelki
  Graj
  Delfinie Bąbelki
  Zagrano 18180 razy

  Pozbądź się tych kulek z gracją i lekkością delfina!

 • Ukryte Obiekty: Edycja Zakupowa
  Graj
  Ukryte Obiekty: Edycja Zakupowa
  Zagrano 7665 razy

  W tym centrum handlowym wszystko jest dziś za darmo!

 • Blue Ribbon Bash
  Graj
  Blue Ribbon Bash
  Zagrano 19904 razy

  Czy potrafisz zmienić brudną starą krowę w piękność z błękitną wstążką?

 • Muzeum Titanika
  Graj
  Muzeum Titanika
  Zagrano 1856 razy

  To nowe muzeum, poświęcone tragicznej katastrofie słynnego statku, jest już otwarte dla zwiedzających. Czy odnajdziesz wszystkie ukryte obiekty w każdej z lokacji w tej grze typu "wskaż i kliknij"?

 • Zakupowa Asystentka 5
  Graj
  Zakupowa Asystentka 5
  Zagrano 5524 razy

  Przed Świętami Macy ma tyle pracy, że musi robić zakupy do upadłego!

 • Brakujący przedmiot
  Graj
  Brakujący przedmiot
  Zagrano 8220 razy

  Maria i Frank badają sprawę włamania do muzeum pełnego cennych antyków. Kilka z nich wykradł tajemniczy włamywacz. Czy możesz pomóc tym dwóm prywatnym detektywom schwytać złodzieja w tej ekscytującej grze w ukryte przedmioty?

 • Whack Your Soulmate
  Graj
  Whack Your Soulmate
  Zagrano 18125 razy

  Kliknij każdy przedmiot i zobacz, jak zostanie użyty, a zakończysz w ten sposób problemy pary, będącej ze sobą na wojennej ścieżce. Zagraj w grę: Whack Your Soulmate!

 • Empty Room Escape
  Graj
  Empty Room Escape
  Zagrano 2984 razy

  tmp

 • Personal Shopper 6
  Graj
  Personal Shopper 6
  Zagrano 9933 razy

  Macy zamierza podjąć nowe zakupowe wyzwanie: akcesoria ślubne!

 • Zagubione dusze: Zaczarowane obrazy
  Graj
  Zagubione dusze: Zaczarowane obrazy
  Zagrano 14878 razy

  W każdym z tych magicznych obrazów znajduje się tajemnicza kraina. W którejś z nich czeka na ciebie twój syn. Czy dasz radę odnaleźć wszystkie fragmenty zniszczonego portretu i uratować chłopca, zanim będzie za późno, w tej pasjonującej grze z ukrytymi przedmiotami?

 • Garden Secrets: Hidden Objects
  Graj
  Garden Secrets: Hidden Objects
  Zagrano 8511 razy

  Odkryj elegancką posiadłość w tej grze w ukryte przedmioty. Dasz radę znaleźć wszystkie brakujące koty, rośliny i narzędzia ogrodowe w każdym zakątku tego majestatycznego miejsca?

 • Babcia i ja
  Graj
  Babcia i ja
  Zagrano 7138 razy

  Sara nie widziała swojej babci od pewnego czasu. Na jej podwórku panuje bałagan. Czy pomożesz jej zrobić porządki w tej grze w ukryte obiekty?

 • Princess Juliet: Fashion Trouble
  Graj
  Princess Juliet: Fashion Trouble
  Zagrano 5788 razy

  Królewna Julia ogromnie potrzebuje twojej pomocy w uszyciu sukni w tej najnowszej grze przygodowej: Princess Juliet: Fashion Trouble. Znajdź wszystkie ukryte wskazówki i pomóż spełnić jej marzenie!

 • Barn Yarn
  Graj
  Barn Yarn
  Zagrano 7182 razy

  Repair a beautiful old barn—and hunt around the farmhouse for antique treasures to fund your project.

 • Arizona Rose i zagadki piratów
  Graj
  Arizona Rose i zagadki piratów
  Zagrano 2794 razy

  Gdy Rose odebrała telefon od tajemniczego pana Huxley, była wtedy zwykłą kolekcjonerką antyków. A teraz bierze udział w szalonej przygodzie na egzotycznej wyspie. Dołącz do niej w tej grze online, gdy szuka zaginionych skarbów Kapitana Czarnobrodego.

 • Ogródek moich marzeń
  Graj
  Ogródek moich marzeń
  Zagrano 7451 razy

  W tym ogródku przydałoby się posprzątać. Pomóż przekształcić go w relaksującą oazę!

 • Skradzione dzieła sztuki
  Graj
  Skradzione dzieła sztuki
  Zagrano 7394 razy

  Detektyw Marvin jest na tropie skradzionych dzieł sztuki. Czy mogły zostać ukryte w tajemniczym domu? Pomóż mu w znalezieniu odpowiedzi w tej emocjonującej grze w ukryte obiekty.

 • Dreams
  Graj
  Dreams
  Zagrano 2503 razy

  Oto obrazki z marzeń sennych... czym się różnią?

 • Ukryta kuchnia
  Graj
  Ukryta kuchnia
  Zagrano 4149 razy

  Wejdź do kuchni w tym ruchliwym bistro. Dasz radę znaleźć w niej wszystkie brakujące przedmioty? Działaj szybko, gdyż masz tylko parę minut, w tej grze w ukryte przedmioty.

 • Chińska świątynia
  Graj
  Chińska świątynia
  Zagrano 5923 razy

  Wejdź do tej mistycznej świątyni i spróbuj odkryć jej niezliczone tajemnice. Wyszukaj przedmioty ukryte w każdym pomieszczeniu i poznaj ich sekrety w tej wciągającej grze online.

 • Monkey Go Happy 3
  Graj
  Monkey Go Happy 3
  Zagrano 5098 razy

  Gra Monkey Go Happy powraca - czas rozweselić kolejne smutne małpki!

 • Titanic: Ukryta zagadka
  Graj
  Titanic: Ukryta zagadka
  Zagrano 5021 razy

  Czy potrafisz rozwiązać zagadki najsłynniejszego statku rejsowego?

 • Piraci i skarby
  Graj
  Piraci i skarby
  Zagrano 9945 razy

  Piraci strasznie bałaganią! Dołącz do pani kapitan, gdy sprząta swój statek i przygotowuje inne miejsca. Z pewnością przydałaby się jej Twoja pomoc, w tej grze w ukryte przedmioty.

 • Personal Shopper
  Graj
  Personal Shopper
  Zagrano 9615 razy

  Czy kupowanie to twoje hobby? Pomóż Macy znaleźć wszystkie przedmioty i zdobyć tytuł najlepszego osobistego stylisty!

 • Motel ClickDeath
  Graj
  Motel ClickDeath
  Zagrano 21714 razy

  Wypadki zdarzają się każdego dnia, ale chyba nie aż takie, jak w tej ponurej grze przeglądarkowej Motel ClickDeath! Przygotuj się na śmierć!

 • Ucieczka z latarni Eddystone
  Graj
  Ucieczka z latarni Eddystone
  Zagrano 5840 razy

  Turysta został uwięziony w latarni morskiej na Eddystone! Użyj przedmiotów i wskazówek, aby rozwiązać zagadki i pomóc uwięzionym turystom uciec, zanim będzie za późno!

 • Kryty bazar
  Graj
  Kryty bazar
  Zagrano 2381 razy

  Pomóż ambitnemu właścicielowi stoiska z owocami i warzywami odnieść sukces, zbierając wskazówki, ukryte obiekty i pieniądze, za które można kupić ulepszenia w tej fantastycznej grze z ukrytymi obiektami. Czy znajdziesz drogę do sukcesu?

 • Flower Garden: Hidden Object
  Graj
  Flower Garden: Hidden Object
  Zagrano 1725 razy

  Myślisz, że możesz odnaleźć wszystkie ukryte przedmioty, grając w tę zabawną tajemniczą grę rodzinną? Grając w Ogród kwiatowy z ukrytymi przedmiotami, wypadnij jak najlepiej i szukaj wszędzie, zanim upłynie czas!

 • Przetrwanie
  Graj
  Przetrwanie
  Zagrano 2628 razy

  Jak długo przetrwasz na wyspie, mając do dyspozycji tylko to, co na niej znajdziesz? Sprawdź to w tej przerażającej grze, która będzie dobrym testem twojej odwagi.

 • Słońce pustyni
  Graj
  Słońce pustyni
  Zagrano 1267 razy

  Jakie tajemnice odnajdziesz pod piaskami Tunezji? Dołącz do podróżnika Francois w jego poszukiwaniu legendarnego słońca pustyni w tej grze poszukiwania ukrytych przedmiotów.

 • Monkey Go Happy Mahem
  Graj
  Monkey Go Happy Mahem
  Zagrano 7899 razy

  Nikt nie lubi widoku smutnej małpki. Na szczęście możesz ją rozśmieszyć. Musisz tylko wymyśleć, jak to zrobić.

 • Na szlaku za braćmi Grimm
  Graj
  Na szlaku za braćmi Grimm
  Zagrano 7669 razy

  Doris i Ralph są detektywami, którzy chcą się przekonać, czy wydarzenia w słynnych baśniach napisanych przez braci Grimm rzeczywiście miały miejsce. Wyrusz z nimi w poszukiwanie prawdy kryjącej się za Królewną Śnieżką i innymi legendarnymi postaciami tych autorów w tej grze w ukryte przedmioty.

 • Escape from Culinary School: New York
  Graj
  Escape from Culinary School: New York
  Zagrano 3536 razy

  Ten student został uwięziony w jednej z najbardziej elitarnych szkół gotowania w Nowym Jorku. Będzie potrzebować twojej pomocy, aby się wydostać. Pomóż mu odnaleźć ukryte obiekty w tej grze typu "wskaż i kliknij"!

 • Kraina tulipanów
  Graj
  Kraina tulipanów
  Zagrano 10846 razy

  Karen podróżuje po świecie, a ostatnio zawitała do Holandii. Dołącz do niej, gdy przemierza cudowne pole usiane tulipanami w tej grze w ukryte przedmioty. Czy możesz pomóc jej odnaleźć wszystkie zaginione przedmioty, gdy podziwia śliczne kwiaty i malownicze wiatraki?

 • Miłość z profilu chemicznego
  Graj
  Miłość z profilu chemicznego
  Zagrano 2460 razy

  Ta uczennica jest w klasie o profilu chemicznym i zaraz spóźni się na lekcję, w tej grze dla dziewczyn. Możesz jej pomóc znaleźć w pokoju wszystkie potrzebne rzeczy, które ma zabrać? Trzeba będzie również doradzić jej w doborze czadowej stylizacji. Musisz się jednak pospieszyć — jej chłopak też na nią czeka!

 • Ucieczka z domu
  Graj
  Ucieczka z domu
  Zagrano 6914 razy

  Zbierz przedmioty i rozwiąż łamigłówki, aby uciec z domu!

Szósty zmysł – spostrzegawczość

Masz zdolności detektywistyczne? Twoją ulubioną zabawą za młodu była gra w chowanego, a najlepszą świąteczną atrakcją poszukiwania wielkanocnych jajek? Spróbuj się zmierzyć z naszym wyborem gier polegających na odnajdywaniu ukrytych przedmiotów

W przygotowanym zestawieniu znajdziesz prawie 500 pozycji, wśród których ciężko o większą różnorodność! Łączy je jedno – wszystkie to gry internetowe, całkowicie bezpłatne i można je znaleźć w witrynie Gry.pl!

To jak, zaczynamy? Na początek polecamy gry, w których Twoim zadaniem jest odnalezienie jak największej liczby ukrytych przedmiotów, kształtów, a nawet liczb. W Daily Hidden Object musisz w zagraconym pomieszczeniu lub na zabałaganionym biurku (lub też na dnie oceanu w grze Sekrety głębin) wypatrzeć wszystkie pozycje z listy. Uważaj, by nie popełnić przy tym zbyt wielu błędów! W kolejnej grze, Liczby w mieście, szukaj cyfr i liczb ukrytych na obrazku. Z początku gra wydaje się łatwa, ale pod koniec jest coraz ciężej. Podpowiedź – odwróć na chwilę wzrok i wróć do obrazka po chwili. Pamiętaj, że każde złe kliknięcie powoduje utratę cennego czasu! 

Narząd wzroku rozgrzany? Teraz spróbuj więc sił w klasycznej zabawie w porównywanie obrazków, np. w grze Dreams lub Night Adventure of Sleepwalker, w której, aby poznać kolejne etapy historii, musisz znaleźć i „wyklikać” różnice między rysunkami. Tu również musisz wykazać się nie lada spostrzegawczością!

Fantastyczną zabawę i porządną lekcję spostrzegawczości gwarantuje też cała seria gier typu ucieczka. Podobnie jak w przypadku tak popularnych ostatnio „escape roomów” przeniesionych w wielu miastach do tzw. „reala”, zadanie polega na wydostaniu się z domu, pomieszczenia, a nawet auta, w czym mają pomóc kolejne rozwiązywane łamigłówki. Jedne z ciekawszych pozycji to z pewnością Ucieczka z domku dla lalek, Room Escape i Container Flat Escape (dowolna część).

I jeszcze coś dla najmłodszych, np. seria Personal Shopper. To gry idealne zwłaszcza dla dziewczynek! Muszą znaleźć wszystkie przedmioty, by pomóc Macy zostać najlepszą stylistką. Świetne na leniwe, deszczowe popołudnie i rozruszanie komórek mózgowych po lekcjach. Ty też ćwicz codziennie, a będzie tylko lepiej!